בס"ד

הלקוח שנעלם

ישנם חוויות של כמעט פעם בחיים.
מעל 30 שנה שאני בתחום תיווך נדל"ן ואני לא זוכר שקרה לי מקרה כמו זה שהתרחש לי בחודש האחרון.
אז תפסו חזק כי זה הולך להפתיע גם אותכם, לקוח שפנה אליי ביקש שנמצא לו נכס עם מגרש מאוד גדול, הלקוח הסתובב איתנו במספר נכסים וכל פעם שקבענו לראות נכס הוא היה מגיע בזמן לראות ומביע רצינות ודחיפות לסגור עסקה.
לאחר שראה מספר בתים הוא החליט לקנות נכס מסוים וטען שהוא קונה את הכל במזומן ללא משכנתא , "אני לא לוקח שקל הלוואה מהבנק" כך אמר.
מאחר ומדובר בעסקה גדולה של מעל 6 מיליון ₪ אופן הרכישה היה נראה לי קצת יוצא דופן בלשון המעטה , אך כאשר ביררתי אתו מה מקורות המימון הוא טען שהוא מכר 2 דירות, אחת ברחובות והשנייה בתל אביב במחיר מאוד גבוה וכתוצאה מכך נחה דעתי.
ההצעה של הלקוח הועברה למוכר שבהתחלה סירב בתוקף לאשר  את ההצעה  שלו ונתן הצעה נגדית  גבוהה יותר שמאוד איכזבה את הקונה.
הקונה הגיע אליי למשרד וישב כשעה בזמן שהוא סיפר לי סיפור משפחתי מאוד מרגש על הבן שלו שגרם לי כמעט להזיל דמעה.
אני חייב לציין שההתנהגות של הקונה והלחץ לסגור עסקה תוך ימים כמו שבאחת השיחות אמר "כן כן – לא לא , אין לי זמן יותר , יש לי נכס אחר שאני מתלבט לגביו "השבוע  אני חייב  להחליט "  מה שיצר  תחושה של קונה רציני שחייב להתקדם ולקנות נכס עכשיו.
החלטתי לנסות  ולדבר על ליבו של המוכר ולאחר משא ומתן רציני שאורכו היה כ- 3 שבועות ההצעה אושרה ונמסר לי פרטי עורך הדין שמייצג את המוכרים עידכנתי את הקונה  שאפשר להתקדם והוא מסר טלפון של עורך דין מטעמו, אך כאשר פניתי לעורכת הדין של הקונה  תשובתה הייתה שעד שהיא לא רואה את הכסף אין לה מה לקדם.
כאן הייתה  נקודת מפנה שבישרה על הבאות, מאותו הרגע התחיל מסע החיפושים  אחר הקונה אך ללא הועיל , התחושה הייתה כאילו בלעה אותו האדמה.
בהתחלה קיבלתי הודעות "אתקשר אליך בחזרה" ולאחר מיכן שום תגובה, המשכתי להתקשר יום אחר יום ונותרתי ללא מענה, שלחתי הודעות גם בוואצאפ ואין שום סימן חיים, ככה חלפו מספר ימים ופשוט אבדו עקבותיו.
גם הניסיון ליצור קשר עם עורכת הדין לא ממש צלח והדבר הזה ממש הרגיז אותי. שיתפתי את בעל הנכס ואף מסרתי לו את הטלפון אולי הבחור יענה .
חשבתי בליבי מה מביא אדם לבזבז לי את הזמן ולמעשה בלא שום כוונה אמתית לקנות.
לאחר מספר ימים פגשתי ידיד עורך דין בעסקה אחרת , שיתפתי אותו בסיפור הוא טען שהוא שמע על סיפור כזה ובדיעבד כנראה שמדובר באותו אדם, שנראה הכי רציני ונורמטיבי אך המעשה הזה חוזר על עצמו , הוא נוהג לשטות במשרדים ולשגע את כל העולם וברגע האחרון הוא פשוט נעלם.
ולבסוף אם כל זה לא הספיק אז השבוע ישבתי אצל בעל משרד  מהאזור וכשסיפרתי לו את החוויה שעברתי הוא פשוט פרץ בצחוק, כשסיימנו להתבדח הוא תיאר לי את הלקוח לפרטי פרטים וסיפר שגם אותו הוא שיגע ורגע לפני החתימה הוא פשוט נעלם.
* יש משפט שאומרים " אם לא נצחק נשתגע " במקרה הזה כנראה  זה המצב .

סיני עמרמי מנכ"ל ובעלים סיני נכסים – תיווך ברחובות

הרצל 125 רחובות
052-2513418
Sinayamr@gmail.com