בס"ד

דרך האפוטרופוס

כידוע עסקאות שמתבצעות דרך האפוטרופוס הינן מורכבות יותר, הדרישות רבות ולפעמים גורמות למי שמעוניין לשדרג את איכות חייו ולעבור דירה להתחרט שנכנס לתהליך.

הסיפור שלפניכם התרחש בחודשים האחרונים, הלקוחה שהגיעה אליי למשרד ביקשה שאשווק לה את הדירה שבבעלותה, מדובר היה בדירה ללא מעלית , הסיבה למעבר : " בעלי מאוד חולה וכבר לא יכול לצאת מהבית , אני חייבת לעבור לדירה עם מעלית באותו אזור "

ביקשתי לראות את הדירה ואכן למחרת ביקרתי בדירה , כאשר ראיתי את בעלה יושב בסלון עם המטפלת המחשבה שחלפה בראשי אני חייב למצוא להם דירה חלופית עם מעלית.

שאלתי הראשונה הייתה לבעלת הדירה האם הם שקלו לשכור ולהשכיר במקום להיכנס לתהליך ארוך , אך תשובתה הייתה אני רוצה למכור ולקנות סיכמתי איתה שאני משווק את הנכס באופן בלעדי וקיוויתי שנצליח למצוא קונים בהקדם במחיר מקסימלי .

הלקוחות באו והלכו ושום הצעת רכישה לא קיבלנו ,אך באותו זמן בדיוק דירה חדשה שהתאימה ללקוחה שלנו נכנסה לשיווק בלעדי אצלנו .

הדירה ענתה על כל הדרישות של המוכרת , קבענו סיור בדירה עם המוכרת וכפי שחשבתי הדירה מאוד מצאה חן בעיניה , הבעיה שלא היה ניתן להתקדם בקניה כל עוד שלא מצאנו קונה עבורה , תקופת הבלעדיות הסתיימה ובעקבות האמון של בעלת הנכס קיבלנו הארכה לעוד 6 חודשים, נאלצנו להוריד את המחיר באופן משמעותי ובכך לעניין יותר לקוחות פוטנציאלים, לאחר כחודשיים הגיעה ההצעה המיוחלת המשא ומתן ארך כשבועיים ונקבעה פגישה לחתימת חוזה, מאחר שמדובר במוכר שהוא חסוי החוזה היה בכפוף לאישור האפוטרופוס הכללי.

בשלב זה כבר היינו צריכים לקדם את הקניה הגענו להבנות ומספר ימים לאחר מיכן קבענו מועד לחתימה.

גם פה החוזה היה מותנה באישור האפוטרופוס, מי שקצת מכיר את הנושא הדרך לאישור שני החוזים הייתה מאוד מאתגרת , הערכות שמאי כפולה לשתי הדירות שיאשרו את המחיר שסוכם בחוזים והמון מסמכים שצריך היה להשיג שלא היו בידיה, מה שגרם לתהליך להיות ארוך יותר עד כדי מצב שהיא שקלה לסגת מהעניין , כפי שכולנו יודעים מערכות הביורוקרטיה יכולים להתיש את האדם , אך בסופו של דבר בסיועו של עורך הדין הגענו ליעד והעסקאות אושרו לאחר כ- 4 חודשים מייגעים.

החוויה הזאת עבורי הייתה מאוד מרגשת במיוחד לראות את השמחה של הלקוחה שלנו שבעוד מספר חודשים תוכל לתת לבעלה את האפשרות לרדת לגינה למרות המוגבלות שלו ובנוסף גם כשהוא בבית לצאת למרפסת שמש לראות אנשים ולנשום אוויר זה הסיפוק הגדול ביותר שיש בתחום שלנו .

לדעת שחלק מהעבודה שלנו זה לעזור ללקוחות לעבור תהליך גם אם הוא מורכב בצורה הקלה ביותר שניתן .

שבת שלום.

סיני עמרמי מנכ"ל ובעלים סיני נכסים – תיווך ברחובות

הרצל 125 רחובות
052-2513418
Sinayamr@gmail.com